Zeneiskolai képzés - Szekszárd

A szekszárdi zeneiskola közel 440 növendékkel büszkélkedhet, akiket 24 főből álló tantestület oktat kielégítve minden olyan hangszeres igényt, amely iránt kereslet van. Az iskola a nevelő-oktató képzése során alkalmat ad az érdeklődő és fogékony tanulók képességeinek fejlesztésére.  Tudáskínálatban gazdag, tanításában és tanulás-irányítási módszereiben hatékony, a képességek fejlesztését differenciáltan szolgáló, igényes szakmai szintű, élmény-centrikus, oktatás kínál. Értékeket felismerő, a zene alkalmazására, befogadására fogékony generációt nevel.

Az intézménynek egy tanévben közel 50 saját rendezvénye van a zeneiskolában és más helyszíneken, amelyen a növendékek és a zenetanárok lépnek fel.
Az évek óta megrendezésre kerülő programok mellett a hagyományápolások folytatásával új kezdeményezéseket, rendezvényeket vezettünk be annak érdekében, hogy a kitűzött szakmai céljainkat meg tudjuk valósítani, tovább tudjuk fejleszteni.

Saját rendezésű programjaink

– Zenetanárok Országos Zongoraversenye

– Regionális Gitárverseny

– Tolna Vármegyei Zongoraverseny

– Tolna Vármegyei Trombitás Nap

– Tolna Vármegyei Klarinétos és Szaxofonos Találkozó

Iskolánkban a közös zenélés a legnagyobb élmény, ezért kiemelt figyelmet fordítunk a zenei közösségek, zenekarok létrehozására, működtetésére. A zenekarvezetők minden évben nagyszerű munkát végeznek az együttesekkel. A számukra kialakított szakmai munka, a sorozatos fellépések biztosítják  iskolánk ismertségét, elismertségét.

Együtteseink

– Ifjúsági Fúvószenekar
Zenekarvezető: Kolozsvári Gábor
– Ifjúsági Gitárzenekar

Zenekarvezető: Tóth Mónika

– Ifjúsági Vonószenekar

Zenekarvezető: Tóth Szidónia Bernadette

– Szekszárd Junior Stars

A zeneiskola három alapítványt működtet, részint az együttesek munkájának segítésére, részint megfelelő önállóságuk biztosítására. Mivel az iskola szűkös anyagi helyzete épp csak működésüket teszi lehetővé, szerepeltetésüket és utaztatásukat nem tudja biztosítani. Együtteseinknek önállóan kell megteremteniük a szükséges pénzeszközöket, erre pedig a törvényes keretek között a legmegfelelőbb az alapítványi forma. Gyakran az együttesvezető kapcsolatainak, a szülők segítségének, a szponzorok támogatásainak köszönhető egy-egy külföldi szereplés létrejötte. Ezért zenekaraink szinte mindegyike létrehozta a maga alapítványát.

Ifjúsági Fúvószenekari Alapítvány
Adószám: 19231361-1-17